Bordeauxfärgat skinn. Clutch Must de Cartier, mönstrat innerfoder, innerfack med dragkedja. Längd 35 cm. Plånbok äldre modell längd 15 cm. Väska med dustbag.
Plånbok hårt slitage och skador. Clutch obetydligt använd.