Driven dekor av fruktgirlander och antikiserande porträttprofiler. Tre kulfötter. Välvt lock med vegetativ knopp. Höjd 18 cm.
Slitage, lagningar, smärre bucklor, bristningar, ej tillhörande lock med skadad lockknopp.