CARL FREDRIK HILL, tuschteckning, ej signerad.
Figurscen med tjurar och lejon. Numrerad 148. Á tergo numrerad 16 i blyerts. Arkets totala mått 17 x 21.
Arket uppfäst mot gammalt bakstycke (av kartong) med papperstejp längs övre långsidan. Diagonalt veck över motivets högra halva. Papper gulnad. Missfärgad efter passepartout. Smärre reva på höger kortsida.