Online-teemahuutokaupat
Helsinki Winter Sale F504
Huutokauppa:
Selected Gifts E1128
Huutokauppa:
Curated Timepieces – November F529
Huutokauppa:
Josef Frank and Friends – Winter Edition F534
Huutokauppa:
Jern's Weapon Collection E1122
Huutokauppa:
A Swedish Private Collection F578
Huutokauppa:
The Beautiful Line F593
Huutokauppa:
Design Jewellery Online E1100
Huutokauppa:

AUTOGRAFER AV FÖRFATTARE, 21 st, främst Dario Fo och Camilo José Cela.

Även bla Wislawa Szymborska, John Irving, Imre Kertesz, Derek Walcott, Elisabeth George, Tore Wretman, Kristina Lugn, Bengt Haslum, Åsne Seierstad, Alexandra Charles, Bengt Norling, Hans Cavalli Björkman, Per Ahlmark. De flesta på korrespondenskort. Bladstorlek 8,5 x 8 - 14,5 x 10 cm.

Slitage, någon lätt gulnad samt med obetydlig fläck.

Alkuperä - Provenienssi

Rolf Anderssons autografsamling påbörjad 1943.

Lähtöhinta
2 000 SEK