Förgylld metall och glas. För sex ljuspunkter. Växtdekor. Glaskupor i opakt frostat glas med veckad kant, märkta Muller Fre's Luneville. Höjd 85 cm.
Förgyllningen sliten/anfrätt. Några kupor med nagg längs överkanten (under fästet). Några originalskruvar till skärmfästen saknas. Ej funktionstestad.