Tre olika modeller. 19 delar av G Möllenborg Feron, Stockholm 1850-tal, 2 vardera mat-gafflar, -knivar o -skedar (22-25 cm), 12 bordsskedar (18,5 cm) samt såsslev. 10 delar av CW Troselius 6 knivar (27 cm) o 4 gafflar (20 cm) o såsslev. Samt 6 gafflar JP Grönwall 1830. (32)
Bruksslitage, vissa delar med monogram.