MONTERSKÅP, gustaviansk stil, 1800-/1900-tal.

Förgyllt och bronserat. Rikligt skulpterad dekor. Spegelglas invändigt. Dörr med bakomliggande hyllplan av glas. Kopplade ben. Bredd 85. Djup 45. Höjd 171 cm. Nyckel finns.

Repor och märken. Färgbortfall. Sprickor. Något instabilt. Benkoppling med skador.

Lähtöhinta
8 000 SEK