Mahognyfanerat. Krön i form av kantlist. Parställda dörrar i glas. Bakomliggande hyllplan. Höjd 208, djup 51,5, bredd 125. Nyckel finns.
Slitage. Märken och repor. Torrsprickor. Fanerskador. Kompletterad.