BORDSLAMPA, mässing och glas, empirestil, 1900-talets första hälft.

Rutslipad dekor. Dekor av lagerblad och korintiskt kapitäl. Höjd inkl skärmhållare 85 cm.

Avklippt elsladd. Ytslitage. Fläckar. Slitage. Skaft med mindre spricka. Ej funktionstestad.

Lähtöhinta
1 500 SEK