Royal Copenhagen

(Tanska, 1775-)
Royal Copenhagen
(Tanska, 1775-)

KAFFESERVIS, 31 delar, porslin, "Blå blomster", Royal Copenhagen, 1900-tal.

12 kaffekopp med fat
cremekopp med lock och fat
sockerskål med lock
kaffekanna
gräddkanna
fat till gräddkanna/sockerskål
kakfat
2 urnor med lock
skål med lock
salt och peppar ströare
2 askfat
cigarettkopp
6 äggkoppar

Andra handsortering. Enstaka mindre nagg.

Lähtöhinta
2 500 SEK