Samtliga med floral dekor, varav två med underglasyrblå (kangxi). Två med oktagonal form (qianlong). Diameter ca 21,5-22,5 cm.
Slitage, ytliga repor och nagg. Någon mindre spricka. Pigmentbortfall. Mindre tillverkningsdefekter.