PARTI KERAMIK, 3 st, bland annat Bruno Gambone samt Piero Fornasetti, Italien, 1900-talets andra hälft.
En vas (höjd ca 14 cm), ljusstake(höjd ca 11 cm) samt ett askfat (längd ca 14 cm). De två förstnämnda signerade.
Slitage, repor och märken/mindre nagg. Krackelyr. Mindre tillverkningsdefekter.