Smidesjärn och glas. 3 á(53cm)+4 á(16cm) kläppar. Extra ljuskupa medföljer. Diameter 47 cm. Vägglampetter, ett par. Höjd 27 cm.
Bruksslitage. Glaskuporna med kantnaggar.