BÄGARE samt SKÅL, bland annat CG Hallberg, Stockholm, 1900-talets första hälft. Vikt ca 585 gram.

Trumpetformad bägare på rund fot (höjd ca 20,5 cm). Skål med vågig mynning, på rund fot (diameter ca 20 cm).

Slitage, repor och nagg/märken. Anlupen. Gravyr på bägare.

Lähtöhinta
3 500 SEK