GLASSERVIS, 55 delar, troligen Cappellin Venini, Italien, 1900-talets första hälft.
Gröntonat glas, olika nyanser, något varierande höjder.
19 champagneglas, höjd ca 12 cm.
16 ölglas, höjd ca 13 cm.
19 snapsglas i två olika storlekar, höjd ca 5 respektive ca 7 cm.
karaff med propp, höjd ca 26 cm
Slitage.
Onko sinulla vastaava esine jonka haluat arvioituttaa?