"Mittelalterliche Kunstdenkmale des Österreichischen Kaiserstaates". Planscher - litografier, gravyrer och träsnitt - i färg och svartvitt. Halvfranskt band, etikettmärkt "Bunden hos Aug. Österberg. Örebro". Höjd 31cm.
Fläckar. Ej genomgången. Bokband med skador.