PARTI KERAMIK, 5 delar, 4 st unikat, Sven Wejsfelt, Stig Lindbergstudio samt en Gunnar Nylund.
Sven Wejsfelt, Gustavsberg samt Gunnar Nylund, Rörstrand. Två små vaser, höjd 7. Tre mindre fat, två Wejsfelt daterade -87 samt -88. Längd ca 8-14.
Smärre slitage.