SPEGEL med KONSOLBORD, Karl Johan, Jonas Frisk (spegelfabrikör i Stockholm 1805-1824).
Mahognyfanérad. Bronserad dekor. Konsollbord med tassfötter. Etikettmärkt. Längd 71, bredd 37, höjd ca 249 cm.
Anlupet glas. Sprickor. Mindre fanerskador. Slitage.