VINKARAFF, glas och silver, firma Gustaf Möllenborg, Stockholm, 1881.
Glaset med slipad och graverad floral dekor. Hänkel och lock med växt- och vinrankeornamentik. Höjd ca 34 cm.
Bruksslitage. Repor. Mindre buckla.