FERDINAND BOBERG, 2 st, bl a "Karmansbo",daterad 1942 blyertsteckning/krita samt akvarell, signerade
Samt hyttmotiv, stångjärnshammare, daterad 1936, bildstrl. 17x23 - 24x29
l
Smärre slitage. Ej examinerad ur ram.