KANDELABRAR, ett par, nysilver, "Väsby", IKEAs gustavianska serie.
Tre ljusarmar. ljusmanschetter med pärlstavsdekor. Kolonnform på rund fot. Höjd ca 38,5 cm.
Slitage. Repor. Försilvring har delvis släppt.