SKYLTDOCKA, Hindsgaul Mannequins A/S, Danmark, 1900-talets sista kvartal.
Sittande kvinna med brun peruk. Peruk märkt Hindsgaul. Skyltdocka märkt C1 bak på huvudet samt etikettmärkt "HINDSGAUL MANNEQUINNS A/S Danmark Nr 5513"
Slitage samt fläckar.
Onko sinulla vastaava esine jonka haluat arvioituttaa?