LÅDSPEGEL, empire, 1800-talets första hälft.
Bland annat mahogny. Tympanonformat krön. Tre lådor, dragknoppar i ben. Bredd 47, djup 20, höjd 52 cm.
Fanerskador. Anlupet glas. Lås saknas.