SCHATULL med LIKÖRSERVIS, 1800-talets andra hälft.
Servis bestående av 4 karaffer med propp samt 16 glas med druvdekor. Schatull med inläggningar och svärtade delar, bredd 32, djup 24,5, höjd 28cm. Nyckel finns.
Bruksslitage. Schatull med skador, lagningar, spricka i botten, lös bakre list.
Onko sinulla vastaava esine jonka haluat arvioituttaa?