Korut
46729

BROSCHER SAMT RING, 7 st, silver, bärnsten, emalj, markasiter. Tidigt 1900-tal/1900-talets första hälft.

Brosch i form av fisk, hästsko, bandrosett mm. Oregelbundet formad silverring med dekor av bla bärnsten, Piro, Göteborg 1976.

Bruksslitage.

Lähtöhinta
1 000 SEK