TÉVAGN, art déco, 1930-tal.
Rundad stomme i metall på 4 hjul. Två etage, varav det översta består av en löstagbar bricka.
Bruksslitage, märken. Ställvis hårt slitage på hjulen. Smärre anlöpningar.