Hylla i flera sektioner, med tre dörrpar varav två skjutdörrar samt dörrpar. Hyllplan. Rik dekor i relief. Längd 130, djup 54, höjd 223 cm.
Slitage, repor och nagg. Skador. Lösa delar.