FIGUR, Buddha, porslin, Kinkozan tsukuru Satsuma märke, modern tillverkning.

Delvis vitglaserad med polykrom förgylld dekor. Höjd: 47 cm

Slitage, repor, krackelerad, i fyllt nagg.

Lähtöhinta
3 000 SEK