BÖCKER, 2 vol. "Historia om Grönland, deruti Landet och dess Inbyggare...." av David Cranz, Stockholm, 1769.

Halvfranska band.

Slitage. Slitage på pärmarna. Fläckar, en karat utriven. Fläckar.

Alkuperä - Provenienssi

Skattmansö herrgård i Uppland

Lähtöhinta
1 500 SEK