Patinerad metall. Balusterformad på rund välvd fot. Med blomsterarrangemang i patinerad metall. Vridna hänklar. Total höjd 93 cm.
Något instabil. Slitage. Bucklig fot. Repor och märken. Några dekorelement saknas.