SKOLKARTOR, ett par, plast, 1900-talets andra hälft.
Den ena över bland annat Australien, den andra över framförallt Asien. Båda med yta med ovanliggande plastlager samt devis i relief. Båda ca 69 x 92,5 cm.
Slitage, repor och nagg/märken. Skador. Noterade bokstäver i tusch på baksida.
Onko sinulla vastaava esine jonka haluat arvioituttaa?