112 sidor med bilder av bl a . Absolut Vodka, Perrier, La grand passion. Text av Vincent Freemont och Bo Nilsson. Tryckt på Svenskt Papper hos Göteborgstryckeriet. Katalogmått 50 x 35.
Smärre mörknade fläckar, stötskador och repor på framsida och omslag. Ej fullständigt genomgången.