YTTERFODER OCH JARDINIERE, koppar och mässing, 1800/1900-tal.
Jardiniere, delvis godronnerad med dekorbårder. Två lejonmaskaroner med ringhandtag. Kul fötter. Längd 34 cm.
Ytterfoder, figurscen i relief. Höjd 22 cm. Diameter 22,5 cm.
Slitage, bristningar, bucklor. Hål. Anlöpningar.
Onko sinulla vastaava esine jonka haluat arvioituttaa?