SERVISDELAR, 25 delar, porslin, Blå blomster, Royal Copenhagen, 1900-tal.
Blomsterdekor i blått på vit botten. 9 koppar och 10 fat med guldfärgad kant. Fyra fat, en skål, 10 assietter samt en kopp med fat utan gulfärgad kant.
Bruksslitage. Viss färgskillnad samt spricka och nagg. 2 extra fat till koppar medföljer.
Onko sinulla vastaava esine jonka haluat arvioituttaa?