Bestående av 38 tallrikar, 12 mindre tallrikar, 6 djupa tallrikar, 11 assietter, 11 mindre assietter, såskanna på fat, 3 uppläggningsfat i olika storlekar, 8 serveringsfat i olika storlekar, 2 serveringsskålar, vattenkanna och terrin.
Slitage. Sprickor. Stötskador. Skadad terrin (locket är i flera delar och medföljer separat). Smuts.