HENRY COURTNEY SELOUS, hans krets, olja på duk, monogramsignerad HS, 1800-tal.
Motiv från Strasbourg. 71 x 91.
Beskuren på vänster sida. Uppfodrad på duk. Oxiderad fernissa. Färgbortfall. Krackeleringar. Ytsmuts.