SKÅP, art déco, 1930-tal.
Fanerad med björk och zebrano. Riklig intarsia med blomsterdekor. Överdel med 3 dörrar samt bakomliggande hyllplan. Underdel med 2 dörrar samt bakomliggande hyllplan och lådor. Bredd 162. Djup 62. Höjd 171 cm. Nyckel finns.
Repor och märken.