Målat. Överdel med 2 dörrar och bakomliggande hyllplan. Underdel med 2 dörrar. Bredd 137. Djup 55. Höjd 215 cm.
Repor och märken. Färgbortfall. Skador. Avslag. Udda handtag. Listverk saknas. Förstärkt.