Online-teemahuutokaupat
The fascination of China F570
Huutokauppa:
The Iconic artist Vesa-Matti Loiri – memorabilia E1125
Huutokauppa:
Dine in Style F513
Huutokauppa:
Classic Art Online F575
Huutokauppa:
Contemporary Art Online F560
Huutokauppa:
Harald Wiberg – Hunting Dogs F576
Huutokauppa:
Helsinki Winter Sale F504
Huutokauppa:
Modern Art & Design 660
Huutokauppa: 19.−20. marraskuuta 2024
Important Winter Sale 661
Huutokauppa: 11.−13. joulukuuta 2024

NOBELPRISTAGARE I LITTERATUR, 17 st, bla Knut Hamsun och Jean Paul Sartre, egenhändiga.

Elias Canetti, Henrik Pontoppidan, Frans Sillanpää, Czeslaw Milosz, John Steinbeck, Roger Martin du Gard, William Golding, Pearl Buck, Wole Soyinka, Derek Walcott, Toni Morrison, Nadime Gordimer, Camilo José Cela, Patrick White, Claude Simon. De flesta på korrespondenskort, 9,5 x 6 - 10,5 x 15 cm.

Några gulnade, någon med smärre fläck. Någon med tillskrift till mottagaren.

Alkuperä - Provenienssi

Framlidne Sune Hägglids stora och betydande autografsamling. Skapad från 1920-talet fram till 2000-talet.

Lähtöhinta
1 500 SEK