Josip Broz Tito, Premiärminister Golda Meir, Shimon Peres, Kenneth D. Kaunda, Vaclav Havel, Alexander Dubcek, Bruno Kreisky, Alexander Haig, Bundeskansler Helmut Schmidt på svartvitt porträttfoto, Menachim Begin på svartvitt porträttfoto, President Albert Lebrun av Frankrike, F.W. De Klerk, President Edvard Benes av Tjeckoslovakien. De flesta på korrespondenskort. 14 x 9 - 17 x 10,5 cm.
Slitage, några gulnade och någon med fläckar.
Framlidne Sune Hägglids stora och betydande autografsamling. Skapad från 1920-talet fram till 2000-talet.