MAX GOLDSTEIN (MAGO), teckningar, akvareller, dräktskisser, ca 45 st.
Bla från Scala teatern 1950-1954.
Cirka storlek: ca 11x9 - 45x30 cm.
Smärre slitage, ytsmuts, skador, fläckar, mjuka veck. Oramade.
Utställda på Judiska museet 2010, ”Mago – den svenska scenens elegant”.