Kellot
448666

HERRFICKUR, silver, Hovenschöld, Stockholm, 1700/1800-tal.

Spindelgång, vit emaljerad urtavla med arabiska siffror. Medföljande nyckel ej original. Diameter 60mm. Nyckel finns.

Slitage, smärre bucklor och emaljnagg. Möjligen med senare visare. Ej funktionstestad.

Lähtöhinta
2 000 SEK