JOHAN PETER CUMELIN, akvarellerad konturetsning, signerad i plåten.
"Hans Kongl: Höghet Stor Amiralens infart till Carlscrona i Slup, rodd af Officerare d:24 October 1789"
Bildyta 31 x 44 cm.
Ej examinerad ur ram. Gulnad efter passepartout. Smärre fläckar och slitage.