Troligen fanerad i mörkbetsad björk. Skiva med laminat. Hyllplan, fack samt låda. Uppfällbar skiva. Längd utfälld 112, bredd 41, höjd 90cm.
En låda saknas. Bruksslitage. Laminat med släpp i kanten. Repor. Märken.