KRÄFTSERVIS, 7 delar, flintgods, Alf Wallander, Rörstrand.
Kräftdekor. 1 skål samt 6 assietter. Skålens diam ca 25 cm. Assietternas diam ca 22 cm.
Bruksslitage. Missfärgningar. Rispor. Mindre kantnagg. Någon smärre tillverkningsdefekt.