18 stolar, varav 2 karmstolar. Bord med 5 iläggsskivor. Stolar med genombruten rygg och balusterbricka, med fast stoppad sits. Plakettmärkta. Bordets längd ca 224 cm (+ 5 x 60 cm), bredd ca 104 cm, höjd ca 75 cm.
Slitage, repor och mindre stötskador. Sitsar med missfärgning och märken. Stolar med stärkta stolramar.