4 uppläggningsfat, såsbåt, lockterrin, skål, 12 djupa tallrikar, 24 mattallrikar, 17 förrättstallrikar, 12 brödtallrikar, 12 bärtallrikar, 24 assietter, 5 kaffekoppar med fat, 6 tekoppar med fat, 10 buljongkoppar med fat.
Bruksslitage. Ca 7 delar med nagg, 1 del med flisa. Skålen lagad. Missfärgade kaffekoppar. Flera delar med blekt dekor.