Samtliga av modell "svensk spets". 13 matskedar (längd ca 18 cm), 10 matgafflar (längd ca 18 cm), 4 bordsgafflar (längd ca 19,5 cm).
Slitage, repor och nagg/märken. Anlupet. Gravyr.