Furu. Rektangulär skiva. Kopplade kryssben med synlig konstruktion. Höjd ca 70. Bredd ca 73. Längd ca 113 cm.
Slitage. Sprickor. Reparerad, senare förstärkt. Fläckar. Skador. Repor.