SERVIS, 15 delar, porslin, Edward Hald. Karlskrona, 1920-tal.
Vitt porslin med förgylld respektive svart dekor av figurer. 2 kaffekannor med lock, 2 sockerskålar, gräddkanna, 10 kaffekoppar på fat.
En sockerskål, svart dekor, saknar lock, skador invändigt. Bruksslitage. Nagg.